Suurimad võidud spordiennustustega

Selge see, et spordiennustusi tehes loodavad kõik saada suurt võitu. Samas tekitab ka täpse ennustusega kaasnenud väike võit positiivseid emotsioone, mida tahad aina uuesti kogeda. Selge see, et õnne korral terendav võit paneb inimesi juba mõttes ette kujutama, mida nad selle summaga teeksid. Kuid maailmas on ka inimesi, kellel on need unistused ka tõepoolest täitunud ning kihlveod on nad üleöö rikkaks teinud.

 

  • 2011. aastal õnnestus santehnik Steve Whiteley’l Suurbritanniast midagi uskumatut – tagasihoidliku kahenaelase panusega võitis ta 1,45 miljonit. Tema võiduvõimalusi hinnati ainult 725 000:1. Steve oli teinud ennustuse kuuele erinevale hobuste võiduajamisele Inglismaal ja Iirimaal ning imekombel läksid kõik ennustused täppi.
  • Veel uskumatum võit tuli 2008. aastal Fred Craggs’ile Yorkshire’st. Ta tegi tühise 50 pennise panuse kaheksale hobuste võiduajamisele maailma eri paikades. Koefitsient oli kaks miljonit ühele, kuid äsja 60 aastaseks saanud Fredil õnnestuski võita ning poolest naelast miljon teha. Mees ise sai võidust teada alles siis, kui läks kihlveokontorisse järgmiseid panuseid tegema.
  • 2011. aasta november jääb spordiennustuste korraldajatele meelde kui ajaloo süngeim, kuna selle kuu ühel nädalavahetusel saadi selliseid võite, mis kihlveokorraldajad vaat et tühjade taskutega jättis. Kõige suurema võidu sai mees, kes oli mängu pannud vaid 80 penni, kuid välja võttis 585 000 naela.
  • Suurbritannia pole ainus koht, kus kihlveokontorites imesid juhtub – neid tuleb ette kasvõi Ameerika Ühendriikides. 2016. aastal tegi üks anonüümseks jääda soovinud mees viie dollari eest erinevaid panused korvpallile nii kohalikul kui ka NBA tasemel mängudele laupäeval, pühapäeval ja esmaspäeval. Kas suudate ette kujutada, mida pidi mees tundma, kui terve nädalavahetuse läksid kõik mängud täpselt tema plaanikohaselt, kuid jäänud oli veel vaid üks mäng, kus kõik oleks võinud valesti minna? Võiduvõimalused olid küll 61 000 : 1, ent muidugi ta võitis.

Seesugused edulood kõlavad muidugi ahvatlevalt, kuid tasub meeles pidada, et sellised juhtumid on haruldased ning võib arvata, et nende suurte võitude saajad olid enne ka omajagu raha maha mänginud. Seega öelda, et nad oleksid oma võidu eest välja käinud vaid ühe naela, on liialdus. Kuid kuna spordiennustused pakuvad seesugust võiduvõimalust nagu ei kuskil mujal, meelitavadki need unistajaid ligi.

https://www.optibetsport.ee/jaahokile-panustamine/