SLOTTIDE VÕLU JA VALU

Slotimängud olid varem minu jaoks täiesti tume maa, pole nende vastu huvi tundnud, kui viimati lapsena. Mäletan, et kunagi ammu olid Tapa bussijaamas slotimasinad ja mingi spordivõistluse järgselt koolikaaslastega bussi oodates sai nendesse esimesi kroone sisse lastud.

Olin selle peaaegu juba unustanud. Laevades olen ka tähele pannud, et rahvas ikka armastab neid näppida, aga ise ühesõnaga tegelenud ei ole. Välja arvatud nüüd hiljuti – võibolla sellepärast, et tekkis isu millegi uue järele või siis lihtsalt fakt, et mind hakkas huvitama, et milles nende mängude võlu ja paeluvus seisneb. Olen nüüd pisut mänginud erinevaid slotimänge ja veits nende kohta lugenud ja teeksingi ülevaate ühest kummalisest fenomenist, mis on millegipärast kasiinodes ülipopulaarne – mäng Book of Ra.

MILLES SEISNEB BOOK OF RA FENOMEN?

Novomaticu aastaid tagasi loodud mäng Book of Ra on iseenesest ülilihtne 9 – realine slotikas ja mega lihtne ära õppida. Panustada saab siis ühest kuni 9-le reale, alustades väikestest kuni päris kopsakate panusteni välja. Põhiteemaks on Egiptuse vaaraod, hauakambrid ja aaretejahtijad, üpris mõnus müstiline atmosfäär tekib seda mängides. Iga tavaline kasiinokülastaja teab seda mängu ja see on ülilaialt levinud. Mäng Book of Ra graafika on väga vanamoodne ja ma pole kindel, kas seda üldse kunagi muudetudki on. Samas tundub, et selles on ka justkui midagi nostalgilist ja paeluvat. Võimalik, et see on millegi vana ja tuttava tunne, mis mängijatele luuakse. Seostub positiivsete emotsioonidega? Pakun huupi. (Kes vana graafikat üle ei ela, võivad proovida mängu uuemat Deluxe versiooni, mis näeb natukenegi moodsam välja, kuigi ega mängu põhimõte samas väga ei muutu).

Kohati võib tekkida küsimus selle mängu lihtsuse kohta – nimelt, et kas see pole mitte liiga “basic” ja sirgjooneline? See mõte tabas mind ennast ja internetis ringi vaadates tundub, et ma pole ainuke.

Kuid üllatuseks tundub, et just selline lihtsus ja tuttavlikkus inimestele meeldibki ja lisaks on see ideaalne mäng algajatele slotikasutajatele, et hasartmängu teemasse sisse elada. Seda mängu leiab nii online kui ka tavakasiinodest, nii et kättesaadavuses pole ka kunagi probleemi. Ja boonused ning võidusummad on ka magusad.

MILLES AGA SEISNEB SLOTTIDE VALU?

Miinuspooleks on muidugi see, et kuigi võita võib vahvalt, on ka kaotamise võimalus väga suur. Üldiselt on kogu “slotibisnes” siiski sellele üles ehitatud, et alati jääks eelis majale – ehk siis kasiino jääb kokkuvõttes alati kasumisse. See tähendab, et järjepidevalt ja pikalt mängides ei aita sind ükski strateegia, et maja eelist võita. Ainus võimalus võita on siiski puhtal juhusel ja õnnel. Iga spinn on erinev ja juhuslikult genereeritud (kõik litsenseeritud kasiinod läbivad pidevalt kontrolle, et nad ei petaks ja masinad on ehitatud nii, et spinnide tulemusi ei saaks ette ennustada). Nii et ei tasu oma ootusi väga kõrgele ajada ja peab oskama õigel ajal lauast lahkuda – kui ika pikalt jutti ei võida, siis ei tasu end pankrotti mängida. Siin tundubki, et on koht, kus võib tekkida frustratsioon ja sõltuvus. Kuidagi on slotimängude puhul kaotusega raskem leppida, sest uut panust on lii lihtne teha ja kõik need värvid ja helid ja kõlinad on kõik nii hüpnotiseerivad.

Oskust nautida mängu ilu! Uute postitusteni!