Ruleti etikett

Rulett on mäng, kus sarnaselt teistele kasiinomängudele, kehtivad kirjutamata reeglid, mida hea reputatsiooniga kasiinodes hoolikalt jälgitakse. Needsamad kirjutamata reeglid moodustavadki ruleti etiketi, millest iga endast lugupidav kasiinokülastaja teada võiks – keegi meist ei taha ebaadekvaatne välja paista ning kui teil õnnestub näiteks kunagi mõnes uhkemas kasiinos ära käia (näiteks Monte Carlos vm), siis oleks mõistlik end teatud normidega enne kurssi viia.

Jäta hea mulje

On iseenesestmõistetav, et paljud inimesed pole nendest reeglitest kuulnudki ja oleks kuidagi ebaõiglane neid selle eest karistada – eriti puudutab see hasartmängude maailmas uustulnukaid, kes alles “ametit õpivad”. Seega ei ole kasiinod ka esialgu ülikarmid, kui keegi neid reegleid teadmatusest rikub. Kuid kui neid vigu korrata, siis on risk endale korralikult vett pähe tõmmata. Ühesõnaga aitab ruleti etiketi tundmine vältida piinlikke olukordi ning nende abil saab kasiino diileritele, personalile ja teistele mängijatele muljet avaldada ning heasse kirja sattuda. Pange tähele, et etiketi all ei peeta silmas midagi, mis oleks panustamise strateegiatega seotud, vaid see näeb ette pigem teatud käitumisreegleid, mida peaks järgima.

Panuste panemine

Rulett on mäng, mida mängitakse terve seltskonna inimestega ja see eeldab, et kõigi vastu ollakse viisakad. Siinkohal käib siis jutt eelkõige päriskasiinost, mitte arvutiversioonidest. Kui mängija tahab teha panust, aga ta seisab soovitava panuse asukohast liiga kaugel, siis on hea tava paluda mõnel lähemalseisval mängijal aidata panus õigesse kohta nihutada. Oma soovid tuleb verbaalselt väga selgeks teha ja teist mängijat tuleks ka abi eest viisakalt tänada.

Kõige hullem asi, mida mängija teha saaks, oleks hakata oma žetoone õige asukoha suunas hooga viskama, kuna see võib ka kellegi teise panuse pihta minna ja selle kohalt nihutada. Samuti ei jõua visates ilmselt žetoonid niikuinii päris õige koha peale – rääkimata sellest, et selline käitumine mõjub mühaklikult. Seega alati on parem teiste mängijate või diileri abi paluda. Samuti tuleb diilerit kohe teavitada, kui keegi teine sinu panuse paigalt nihutas – seda saab kaamerate salvestuste pealt kohe üle kontrollida ja endise olukorra taastada.

Teiste mängijate segamine

Kui mängija ei tea täpselt, kuidas mäng käib või mida rulett endast täpselt üldse kujutab, siis oleks mõistlik paar ringi lihtsalt pealt vaadata või siis veel parem, end kodus ette valmistada. Kasiinos mängu ajal teiste mängijate küsimustega tüütamine (a’la et “räägi kuidas ruletti mängitakse”) on väga halb stiil.

Samuti on liigne karjumine või teiste mängijate kommenteerimine või parastamine taunitav. Lisa sinna veel alkohol ja draama ongi käes. On palju juhtumeid, kus purjus ja halva käitumisega mängijad omavahel füüsiliselt kaklema lähevad. See pole kellelegi eriti meeldiv kogemus ja kasiinod on sageli sunnitud sellised mängijad kiiresti saalist eemaldama.

Lisaks on veel ka peentes kasiinodes dresscode ehk riietusnõuded – tossu ja dressiga sinna sisse ei lasta. Seega kui on soovi ruletti kuskil uhkemas kohas mängida, siis pane oma paremad riided selga, võta kaasa hea tuju ning ole teiste vastu sama viisakas, kui sa tahad, et sinu vastu oldaks!