Kihlveod karu rasvakihi üle

On kaks võimalust, kuidas mõelda spordist ning kihlvedudest. Esiteks – me sõlmime kihlvedusid spordiürituste peale. Teiseks – kihlvedude tegemine ise on sport, kuna pakub pinget ning võistlusmomenti.

Kui inimesed ei soovi end hasartmängude kutsuvasse, ent ohtlikusse maailma segada, siis tuleb harilikele spordiennustus tele leida mõni süütum alternatiiv, näiteks teha panuseid sellele, kes on kõige paksem karu.

USAs asub Katmai rahvuspark, mis juba neljandat aastat pakub inimestele võimalust teha panus sellele, milline seal elavatest karudest on talveks kõige paremini valmistunud. Kuna pargis on juba aastast 2012 kõikjal kaamerad, on karusõpradel võimalik pargielule agaralt kaasa elada.

Selgi aastal sai rahvas 3. kuni 9. oktoobrini osa võtta omapärasest kihlveost, püüdes ära arvata, milline karu on kõige paksem. Esmalt pretendeerisid tiitlile üheksa karu. Tõele au andes oli karusid kümme, aga kaks karupoega võistlesid koos ning nemad arvestati üheks suureks karuks.

Rahvuspargi Facebooki lehele postitati paaridena karude pildid, kus nägi neid nii suve algul kui ka nüüd, näidates, kui palju olid mesikäpad selle aja jooksul kaalult suuremaks paisunud. Siis saidki hasartmängurid oma aimduse proovile panna ning hääletada, milline on nende arvates kõige paksem karu.  Pärast mitut vooru panustamist kuulutati võitjaks karuema nimega Beadnose, keda üks kommenteerija kutsus “üdini paksuks” loomaks.

Paksude karude üle pole tarvis muretseda ning arvata, et see neile tervisele kuidagi kahju teeks. Paks rasvakiht suurendab hoopis võimalust talv üle elada.

Muidugi pole karude talvevorm ainus humoorikas asi, mille peale panuseid teha. Igal rahval on oma veidrused. Näiteks Inglismaal, mis on tuntud oma vihmase kliima poolest, korraldtakse sügiseti soises vees snorgeldamise võistluseid, millele ka panuseid saab teha. Kui vees snorgeldamine ei tundu piisavalt ekstreemne, siis kuidas tundub koos juustukeradega mäest alla jooksmine. Tegemist on küllaltki ekstreemse spordialaga ning seda enam armastatakse sellele ka panuseid teha.

Kui paksu karu võistlustel võime kogeda sarnaseid emotsioone kui jalgpallimängule kaasa elades, siis miks ei peakski me ka kõiksugustele veidratele võistlustele suure lustiga kaasa elama?