Huvitavaid fakte kasiinodest ja hasartmängudest

Hasartmänguäri teenib igal aastal miljardeid dollareid kasumit, mis tuleb tänu järjest kasvavale mängijate hulgale ning lihtsalt ligipääsetavatele hasartmängudele. Hasartmängud on tore viis vaba aja veetmiseks ning võttes arvesse mängude pikka ajalugu, on palju lugusid, mis panevad imestama või ajavad korralikult naerma.

 

Näiteks on mõningates riikides hasartmängud endiselt keelatud, kuigi paarisaja aasta eest olid seesugused piirangud veelgi levinumad. Levib müüt selle kohta, kuidas 18. sajandil võidelda Inglismaal hasartmängude mängimise keelu vastu – mõnedesse ebaseaduslikesse mängusaalidesse olid kogunenud inimesed, kes politsei saabudes täringud ära sõid.

 

Absurdseid lugusid on veelgi, kuid teada tasub näiteks lugu ruletist, mida endiselt paljud inimesed usuvad. Üks 19. sajandi populaarsemaid kasiinoomanikke müünud oma hinge kuradile, et tal oleks ruletis õnne. Sellest ei piisanud, ka rulett ise on saatanale pühendautd, kuna kõik ruletirattal olevad arvud kokku liites saab tulemuseks 666.

 

Kui poleks hasartmänge, näeks maailmakaart teistsugune välja. Ajaloost on teada, et Rootsi ja Norra valitsejad jagasid omavahel hasartmänge mängides ära, millised territooriumid kellele kuuluma hakkavad. Kas üllatuksite, kui midagi sellist ka tänapäeval tehtaks? Meie eriti mitte.

 

Paljud ei tea, et mänguautomaate (Planet of the Apes) ei loodudki esmalt kasiinode jaoks. Esimese mänguautomaadi leiutas üks automehhaanik, kes pani masina oma garaažinurka, et klientidel oleks midagi, millega remondi valmimist oodates tegeleda. Kõik geniaalne on ka lihtne. Samal põhjusel paigutati mänguautomaadid ka kasiinodesse – et külastajad saaksid aega veeta, kuni ootavad oma järge mängulaua juurde.