Hulle fakte spordiennustuste kohta

Spordiennustusi tehes tiirleb kõik arvude ümber – tulud, kulud, koefitisiendid, protsendid, statistika ja muu sarnane. Kõigi nende arvude koosmõjul on näiteks Suurbritannias kihlveokontorite tulud ligi 14 miljardit naela aastas. Ning seda regulaarselt. Kas te üldse suudate ette kujutada, kui suur summa selles valdkonnas ringleb? Vist mitte, arvestades, et see summa kasvab iga aastaga.

Kihlvedusid ning ennustamist tunneb tsivilisatsioon juba aastatuhandeid, kuigi see pole alati olnud selline nagu tänapäeval. Tänapäevasema kuju võtsid spordiennustused eelmise sajandi kuuekümnendatel. Alles 16. sajandil hakkas populaarseks muutuma hobuste võiduajamistele panuste tegemine ning paljudes riikides pole see oma populaarsust endiselt kaotanud. Meie kandis on hipodroomil käimine aga väheste harrastus ning selle asemel tehakse panuseid jalgpallile, korvpallile, rallile ja muule, mis parasjagu populaarne.

 

Arvud

 

Enne interneti tulekut näis kihlveokontoritele, et äri ei saagi enam paremini õitseda. Kui aga võrk suurematesse osadesse kodudest jõudis, muutus ka suhtumine. Kasiinod said oma uksed avada tervele maailmale, mis tähendas veelgi rohkem kliente ning tulusid.

 

Hasartmängud on kogu maailmas seaduste range kontrolli all ning lubasid seesugust äritegevust korraldada ei anta välja kergekäeliselt. Eestiski on litsentside jagamine pigem range, mistõttu on turg suurte tegijate vahel ära jaotatud ning seal oma nišši leida on keeruline. Suur hulk kihlveokontoreid on end aga registreerinud Maltale, Ühendkuningriikidesse või kohtadesse, mida loetakse maksuparadiisideks. Kuigi on ka kohalikke tegijaid, siis enamik ennustusportaale on mõne ülemaailmse kihlveokontori kohalikud harud.

 

Populaarseimad spordialad

 

Täiesti kindlalt võib väita, et kõige populaarsem spordiala, kuhu tehakse panuseid, on kogu maailmas jalgpall. Sellelt spordialalt tulevad ka kihlveokontorite kõige suuremad tulud. Teisel kohal on aga hobuste võiduajamised, mis on Eestis üsna kõrvaline harrastus, kuigi mujal maailmas üks hinnalisemaid spordialasid. Seejärel tuleb tennis, millele järgnevad üsna võrdsel määral koerte võiduajamised, golf ja kriket.

https://www.optibet.ee/et/spordiennustus/