8 lihtsat nippi blackjack’i mängimiseks

Natuke on aeg edasi läinud, aasta on vahetunud ning mulle meenus, et lubasin siin kirjutada oma blackjack’i nippidest. No et kuidas mul on õnnestunud selle mänguga raha teenida.

Järeldused on teie ees:

1. Kõigepealt – kui sa oled algaja, siis vali väikesed panused.

2. Sellist asja nagu “külm” ja “kuum” laud või “külm“ ja „kuum“ diiler pole olemas – see on järjekordne blackjack’i müüt.

3. Ära tunne kohustust diilerile tippi anda. Välja arvatud muidugi, kui sa tunned, et ta on selle ära teeninud ja sa ise tahad seda teha. Sest vahet pole, kas sa annad talle jootraha või ei, ta ei saa sinu mängu käiku kuidagi muuta ega mõjutada.

4. Viiest kaardipakist mängus täiesti piisab. 6 – 8 kaardipakiga mängud töötavad minu arvates juba mängija kahjuks.

5. Sa peaksid alati:

Valima “Hit” kui sul on käes “pehme 17” (nagu äss ja 6).
Alati vali ässadega “Split”.
Alati vali kaheksatega “Split”.
Alati vali “Double” kui sul on käes 11.
Alati vali “Stand” kui sul on käes “hard 17” või suurem väärtus.

6. Sa ei tohiks kunagi:

Valida “Split” kui sul on käes 5ed.
Valida “Split” kui sul on käes 10ed.
Mängida blackjack’i kui oled tarbinud alkohoolseid jooke. (Muuseas, selles mõttes on blackjack internetis parem valik, sest sageli kasiinodes blackjacki laua taha istudes pakutakse mängijatele tasuta jooke, mis tegelikult strateegiatele keskendumist segavad).
Valida “Stand” kaartidega 12 – 16 kui diileril on käes 7 või suurem.
Arvata, et oled võidulainel – iga “käsi” on eraldiseisev.
Panustega üle pakkuda või halba mängu mängida.
Mängida väga pikalt jutti, pause võtmata.
Mängida blackjack’i kui oled väsinud või ei suuda keskenduda.

7. Hangi endale internetist “basic strateegia” kaart. Seal on kirjas nii ülalpool toodud kui ka kõik strateegiad muude kombinatsioonide kohta. See on tabeli kujul ja üpris kergesti leitav erinevate mängutüüpide (kaardipakkide arvu) kohta. Selles suhtes on blackjack internetis lollikindlam valik, sest saad selle tabeli mängides spikrina enda lähedal hoida.

8. Kui sa kaarte ei loe, siis ei tohiks kaartide segamise moment sulle korda minna. Professionaalsed kaardimängijad, kes kaarte loevad, suudavad ka käsitsi segamise puhul oma kaardilugemist jälgida. Kõige enam kasutatud tehnika mitme pakiga mängudes seisneb teatud gruppide jälgimises (nn “slugs”, “clumps”, “packs”). See tehnika on aga raskemini õpitav kui lihtsalt kaardilugemine ja eeldab väga head silmamälu ja nägemist. Kuid enamus kasiinosid kasutavad kaartide segamiseks kaasajal masinaid, nii et teoreetiliselt pole võimalik enam segamise ajal kaarte lugeda. Seega ei tasu selle üle eriti pead vaevata ja parem mängi oma tavalist mängu.

Loodan, et nendest näpunäidetest on abi ka teistel. ;inule on need igal juhul palju kasu toonud.
Seega head “basic strateegia” rakendamist ja järgmise korrani!